• חלונות בלגיים •

חלונות ברזל מפרופיל בלגי

מטבחי בירץ ◦ עיצוב בברזל ◦ חלון בלגי למטבח ◦ דלתות בלגיות ◦ מטבחי זכוכית ◦ רהיטי מעצבים

כאשר מתכננים בנייה של בית חדש, אחד הנושאים החשובים שעליהם נותנים את הדעת הם הפתחים של הבית. לפתחים אלו תפקיד כפול. מצד אחד הם אמורים לאפשר כניסה ויציאה מהבית אך כך גם זרימה של אוויר ואור וביחד יצירת אווירה נעימה. מן הצד שני הם אמורים לחסום את הכניסה, על מנת שזרים לא ייכנסו הביתה, שגשם ורוחות לא יציפו את הבית. ולכן החלונות והדלתות צריכים להיות חזקים אטומים היטב ועמידים. כדי שיוכלו לבצע את תפקידיהם ביעילות ברבות השנים.

מסגרת החלון והדלת מורכבת מפרופילי ברזל מסוגים שונים. הסוג המועדף על אדריכלים ועל קבלני שיפוצים הוא פרופיל בלגי ברזל. זהו פרופיל בעל דפנות עבות וחזקות במיוחד. הברזל גמיש, חזק ועמיד, מה שמאפשר לו להישאר במקומו המדויק גם כעבור שנים רבות. החוזק המיוחד של פרופיל בלגי ברזל מאפשר לו להחזיק זגוגית גדולה מאד, ובכך ליצור, לדוגמא, חלון גדול או ויטרינה, אשר תכניס הביתה את אור השמש בצורה הטובה ביותר. חלונות ודלתות מפרופיל בלגי ברזל יהיו עמידים מאד לחום, מה שהופך אותם למתאימים מאד למזג האוויר בארץ. נוסף על הכל, לפרופיל בלגי ברזל ישנו מראה נאה, אלגנטי ועדין.

ראשיתם של החלונות הבלגיים בישראל

ראשיתם של החלונות הבלגיים מברזל בישראל הייתה בתחילת המנדט הבריטי, מיד לאחר מלחמת העולם הראשונה. הם הובאו לארץ מאנגליה, שם היו בשימוש עשרות שנים קודם לכן והוכיחו את עצמם כעמידים ביותר במיוחד בהשוואה לחלונות שאת מקומם תפסו – חלונות העץ המתבלים מהר יחסית.

החלונות הבלגיים הפכו לנפוצים בבניה בעיקר באזורי השומרון ולמעשה אין להם כל קשר לבלגיה – מדובר ביחסי ציבור מודרניים יחסית שנועדו להחזיר להם את הניחוח האירופאי. הפרופיל הבלגי מברזל הפך בישראל למאפיין של בניה קלאסית והוא מזוהה עם הבניה היפה באזורים האהובים כדוגמת: נווה צדק, מושבות הטמפלרים והבתים היותר יפים של אזור ירושלים. למעשה כל מבנה שמוכנסים לפתחיו חלונות בלגיים מיד מקבל ניחוח קלאסי יוקרתי – אפילו אם מדובר במסעדה חדשה בתל אביב או בבית בהרחבה במושב.

בעשרות השנים האחרונות הפך האלומיניום, שלו יתרונות רבים, לשליט בלעדי בשוק החלונות בכלל ויצרני האלומיניום הצליחו ליצור פרופיל אלומיניום בלגי קרוב למדי במראה לחלונות הבלגיים מברזל. אבל עדיין – כשרואים בית עם חלונות בלגיים מברזל – אי אפשר לטעות – אין תחליף לדבר האמיתי. לעומת האלומיניום הקל יחסית לעבודה, הברזל דורש מיומנות רבה – החל בהלחמות שאינן דרושות באלומיניום וכן בציפויים הרבים של החומר ששומרים על הברזל למשך עשרות שנים רבות. אצלנו המוצר המתקבל הינו באיכות גבוהה כל כך שסביר להניח שהחלונות שלכם יהיו כאן הרבה אחריכם.

שמם של החלונות הבלגיים באנגלית הוא Steel Windows – קרי חלונות פלדה. האלומיניום הוא ללא ספק קל יותר לייצור וחברות האלומיניום הגדולות הצליחו לחנך את השוק שאת חלונות הפלדה עושים בכלל מאלומיניום. אבל אין מה לעשות, כשרואים חלונות מברזל מיד מרגישים שזה הדבר האמיתי. חוזקו של הברזל מאפשר לייצר מסגרות דקות ועדינות יותר ובכלל. אלומיניום הוא חומר קר ומת וברזל הוא חומר חם וחי. למי שמתרגל לחלונות הברזל חלונות ונתקל לאחר מכן בחלונות אלומיניום – הם נראים כמו פלסטיק זול ומגושם.

להזמנת עבודה

מוזמנים ליצור איתי קשר למידע נוסף על חלונות בלגיים ועוד…