אודות

קאי צור, יליד ישראל, החל לעסוק בייצור ועיצוב ב 2005 לאחר סיום השירות הצבאי.

באותה שנה פתח את העסק kaydesign שהינו עסק אשר מתמחה במסגרות ונגרות, אך מתוקף חיבה למיגוון גדול של חומרים הוא עוסק גם בבניית תפאורה לתיאטרון, אביזרים ואלמנטים מיוחדים להצגות ברמות גימור גבוהות מאוד, כמו גם יעוץ ומציאת פתרונות טכנים ליצירת אלמנטים מורכבים, ממכניקה קלה ופסלים קינטיים למופעים ותצוגות וקונסטרוקציות ברזל מורכבות וממונעות כמו גם קוליסות ניידות דו צדדיות.

את ראשית דרכו התחיל קאי כצולל מיקצועי ביחידת העלית ילת"מ היחידה למשימות תת ממיות. שם למד אינספור כישורים ומיומניות ידיים וכלים. קאי התמחה בריתוך תת ימי ורכש לעצמו תעודות ריתוך מאגודת הרתכים הבריטית כמו גם בית הספר רופין. לאחר סיום שירותו בקבע, המשיך לעסוק בצלילה מקצועית באזרחות קאי עבד במספר רב של אתרים מסביב לעולם ולאחר מיכן ניהל את מחלקת הצוללים של חברת טיפון חברת בת של אלקטרה בנייה. לאחר תאונת צלילה החליט שלא להמשיך ולעבוד מתחת למים ופנה ללימודי היסטוריה באוניברסיטה ועבודה במקביל אצל כמה מהיצרנים הטובים בתל אביב. 

מהר מאוד התאהב קאי במדיום הפיסולי בכוחו של הברזל ובפוטנציאל החבוי בחומר וביכולת שלו לשנות צורה וצבע.
החיים הביאו את קאי להפוך מאותו בחור צעיר שחיפש הרפתקאות בים ובין ערמות הברזל העץ והחומרים השונים, למקצוען אמיתי בתחום העיצוב והייצור.


קאי הוא אמן בנפשו, פרפקציוניסט חסר תקנה, גישתו לעיצוב מתבטאת במתן מגע ייחודי לכל עבודה , מהקטנה ביותר ועד פרויקט עתיר משאבים, תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר. העיצובים של קאי אינם מתבצעים לפי סטנדרט קבוע אלא בהתאמה אישית מלאה לצרכי הלקוח.

החיבה שלו היא לרוב לחיבור בין האלמנטים ברזל ועץ. וזאת ניתן לראות במרבית העבודות. קאי שואף את רוב ההשראות שלו מעולם העיצוב המודרני שהיום פונה בעיקר. לעבודות ברזל בצורות גאומטריות אם נגיעות מהטבע בצבעים שהם בעיקר פסטלים.

במהלך השנים קאי התחבר למיגוון גדול של ספקי משנה, בתחום המצבעות, הזיגוג, מחסני עץ והברזל בעלי סחורה אכותית ומיוחדת. כל הספקים אשר עובדים איתו הם מן השורה הראשונה בלבד. היצירה והעבודה היא למידה אין סופית.